Pogrom w Niechanowie
Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
08/09/2016
Początek czerwca. W Niechanowie kończy się mecz trzeciej ligi z Kujawianką. Pelikan wygrywa 6:0, ale przez całe spotkanie nasłuchuje wieści z Poznania, gdzie trwają derby pomiędzy Wartą i rezerwami Lecha. W 85. minucie meczu Kolejorz wygrywa 3:2. W tym momencie w tabeli Pelikan jest na pierwszym miejscu, które gwarantowało udział w barażach o drugą ligę z Garbarnią Kraków.

Trzy miesiące później. Do Niechanowa przyjeżdżamy my - Kibole. Przez ten okres czasu wydarzyło się wiele. Mieliśmy podobne problemy, jednak te, które dopadły Pelikan w trzeciej lidze były nie do przejścia. Zielono-czarni w wyniku problemów finansowych wycofali się z rozgrywek i swoją nową przygodę musieli zacząć od gry w okręgówce. Jeszcze niedawno przyjeżdżała Elana, KKS Kalisz, Ostrovia i Warta Poznań. Teraz przyjechaliśmy my.

Środa, godzina 17, termin dla poznaniaków fatalny. W klatce gości pojawiło się 7 osób (plus kilka osób w innych częściach stadionu), po meczu było ich znacznie więcej. Ale od początku. Przed pojedynkiem minutą ciszy upamiętniliśmy zmarłego Kibola, Fanatyka - Grzegorza Bielawca. Graliśmy też z czarnymi opaskami na ramieniu. Mecz toczył się pod nasze dyktando. Po pierwszych 45 minutach wygrywaliśmy 2:0. Pelikan zdobył na początku drugiej części bramkę kontaktową, ale podziałała ona nas jak płachta na byka. Do końca meczu dominowaliśmy i ostatecznie pokonaliśmy gospodarzy 6:1.

Po meczu podziękowaliśmy Kibolom w ... kibolskim stylu. W chwilę znaleźliśmy się w klatce gości, w której kilkukrotnie zaznaczyliśmy swoją obecność :) Dla tych co przyjechali do dalekiego Niechanowa w środę - ogromne podziękowania!

Już dziś zapraszamy wszystkich na sobotni mecz z Orkanem Konarzewo, który odbędzie się na stadionie przy ul. Gdańskiej. Rozpoczynamy o 16:00. Na meczu będzie stała pucha, będzie też trzeci numer naszego zina "Duma Wiara Lojalność" oraz limitowana edycja pamiątkowych biletów.

4. kolejka Klasy Okręgowej - 7 września 2016

PELIKAN NIECHANOWO - WIARA LECHA 1:6 (0:2)

Bramki: Zbigniew Kościański (54.) - Miętkiewicz (12., samob.), Tomasz Smura (25.), Łukasz Wyka (56.), Jakub Pawlaczyk (72.), Stanisław Makowski (75.), Marcin Surowiec (88.)

Żółte kartki: Piotr Makowski (49.)

KKS Wiara Lecha: Robert Kaczmarek - Michał Dąbrowski, Maciej Łaszyński, Artur Adamski, Sławomir Makowski (85. Piotr Krystkowiak) - Stanisław Makowski, Jakub Pawelczak, Jakub Drzewiecki (78. Krzysztof Stachowiak), Tomasz Smura, Łukasz Wyka (82. Marcin Surowiec) - Piotr Makowski (75. Sławomir Witczak)

Widzów: ok. 100 (12 z Poznania)