Drużyna Wiary Lecha
Autor: Drużyna Wiary Lecha
19/08/2016
Wiara Lecha, której start w nowym sezonie nie był pewny, pozyskała sponsora strategicznego. Jutro Kiboli czeka inauguracja sezonu. Do Poznania przyjedzie Vitcovia Witkowo.

Wiara Lecha, której start w nowym sezonie nie był pewny, pozyskała sponsora strategicznego. Jutro Kiboli czeka inauguracja sezonu. Do Poznania przyjedzie Vitcovia Witkowo.

 

Na czwartkowej konferencji prasowej prezes Wiary Lecha przedstawił nowego sponsora strategicznego, którym został Logo Print. DWL wspierać będzie również KKS Lech Poznań. Klub udostępnił Kibolom boiska treningowe oraz będzie wspierał ich medialnie.

 

Wiara Lecha pozyskała nie tylko sponsora strategicznego. Kibolskiemu Klubowi Sportowemu pomoże również habitatON, Kwarta Biuro Rachunkowe i Sklep Sportowy TIFO.

 

Wspólnie z Logo Print Wiara Lecha ruszyła z projektem "Kibolski Klub Sponsora", o którym więcej napiszemy w osobnej wiadomości.

 

Podczas konferencji zostały zaprezentowane koszulki meczowe, które tak jak w ubiegłym sezonie oprócz kolejowego herbu będą posiadały flagę powstańczą. Numery zaś będą upamiętniać ważne dla Lecha i Wielkopolski daty.

 

Zespół wzmocniło pięciu nowych zawodników. Do drużyny dołączył na zasadzie wypożyczenia Smelkowski z 4-ligowego Gromu Plewiska i Pecold z A-klasowego Juranda Koziegłowy. Definitywnie DWL pozyskała z Antaresu Zalasewo Michała Dąbrowskiego. W Wiarze Lecha zagra również Paweł Wojtaszak i Jakub Drzewiecki. Ten ostatni to najmłodszy zawodnik DWL. Ma 16 lat.

 

Wiara Lecha bardzo dobrze zaprezentowała się w meczach kontrolnych. Wygrała cztery pojedynki (z Avią Kamionki, Polonią Poznań, Spartą Orzechowo i Clescevią Kleszczewo), jeden zremisowała (w Klęce z Phytopharmem) i raz schodziła z boiska jako pokonana (lepsza okazała się Sparta Szamotuły).

 

Pierwszy inauguracyjny mecz Wiara Lecha rozegra jutro o godzinie 16:00. Rywalem będzie Vitcovia Witkowo, z którą w zeszłym sezonie DWL przegrała na wyjeździe aż 0:5 i zremisowała u siebie 1:1. Mecz odbędzie się na stadionie MOS przy ul. Gdańskiej 1.